Toortoidudieet

Trki E-mail
Kestus: 1 nädal. Mõned staarid on järginud seda aastaid.

Lubadused: Kaotad 2 kilo nädalas. Vaba aega jääb rohkem, sest sa ei pea keetma ja küpsetama. Inimesed, kes on toortoidudieeti järginud, väidavad, et neil on tugevamad küüned ja ilusamad juuksed.

Dieet põhineb väitel, et toitude kuumtöötlemine hävitab ensüümid, mis aitavad meil toitu seedida. Toortoidudieet põhineb kiviaja inimeste toitumisharjumustel, kes toitu ei keetnud ega küpsetanud. Mõne teadlase arvates pole meie ainevahetus ja seedimine evolutsiooni käigus muutunud, seetõttu peaksid ka tänapäeva inimesed järgima kiviaja tavasid. Kuumutamata toidus on tõesti palju vitamiine ja mineraale ning seda on kerge seedida, võrreldes näiteks rammusa lihapraega, mille kõrvale sõid ka kartuleid.

Kuna kehale on toortoit algul harjumatu, võib dieet tekitada palju gaase, mis on ebamugav ja võib sind panna piinlikku olukorda. Mõnel teeb dieet kõhu lahti ja mõne magu ei kannata seda üldse välja. Toortoidudieeti alustades võid tunda end halvasti, näiteks kannatada peavalu käes. Enesetunne peaks paranema 3-5 päeva jooksul.

Kuna puu- ja juurviljadel võib leiduda taimekaitsemürkide jääke, võib dieet panna maksale lisakoormuse. Niisiis peaksid sööma toitu, mis on kasvatatud ökoloogiliselt puhastes tingimustes. Tavalised supermarketist ostetud viljad tuleb hoolikalt pesta ja soovitavalt koorida.

Dieedi miinus on ka see, et kuigi igasugu juurikaid, seemneid ja pähkleid on külluses, jääb toortoidu söömine üsna ühekülgseks ning üsna pea tekib kiusatus dieet pooleli jätta. Pealegi – mõnesid aineid omastab organism hoopis paremini kuumutatult, näiteks tomatis sisalduvat lükopeeni, mida peetakse aineks, mis aitab meestel eesnäärmevähki ennetada.

 

Reeglid:

Menüü koosneb peamiselt (75 protsenti) toorest, keetmata-küpsetamata toidust. Lubatud on puu- ja juurviljad, mereannid, värskelt pressitud mahlad, seemned ja pähklid. Süüa võib ka kuivatatud toitu, sest kuivatusprotsessi ajal ei lähe temperatuur nii kõrgeks, et ensüümid hävineksid. Üldiselt soovitatakse loobuda ka lihast ning asendada see pähklite ja seemnetega. Kui oled kindel liha ja kala kvaliteedis (salmonelloosioht!), võid ka neid süüa – loomulikult toorelt. Dieedi ajal tuleb juua rohkelt mineraalvett. Leib on loomulikult keelatud.

 

Tervis Pluss
  Lisa kommentaar

Ainult registreerunud kasutajad saavad kommenteerida.
Palun logi sisse vi registreeru.

 
Jrgmine >