10,000 sammu päevas

Trüki E-mail

Mitu sammu sa päevas teed?

Võibolla oled kuulnud et oleks hea teha 10,000 sammu päevas. Kui kaugel on 10,000 sammu? Keskmine inimese sammupikkus on 0,76 meetrit pikk. See tähendab, et käia 1 km tuleks teha natuke üle 1300 sammu, ning 10,000 sammu on umbes 8 km.

Istuva eluviisiga inimene võib teha vaid keskmiselt 1000 kuni 3000 sammu päevas. Et tervis korras oleks, peaksid nad kindlasti samme juurde tegema.Image

Mõistlik eesmärk oleks lisada 500 sammu nädalas kuni päevani kus keskmiselt läbite juba 10,000 sammu. Näiteks: Kui teie algne sammuarv on 3000 päevas, siis esimesel nädalal peaksite iga päev käima 3500 sammu. Teisel nädalal iga päev 4000 sammu. Niiviisi jätkata kuni käite keskmiselt 10,000 sammu päevas 14. nädala lõpus.

Sammulugeja kandmine on üks väga lihtne ja mugav viis oma sammude jälgimiseks iga päev. Alusta sammulugeja kandmist, pannes see omale hommikul külge ning kandes seda kuni magama minekuni. Märgi oma päevased sammud päevikusse või vihikusse. Olles nädala jälginud, leiad oma keskmise päeva sammud. Sa võid olla üllatunud kui palju (või kui vähe) samme sa teed päevas.

On olemas mitmeid viise, et suurendada sammude arvu päevas. Kasuta oma kujutlusvõimet ning tee omale ise nimekiri:

  • Jaluta oma kaasaga, lapsega või sõbraga
  • Jaluta koera
  • Kasuta treppe lifti asemel
  • Pargi poest kaugemale
  • Parem veel, jaluta poodi
  • Tõuse üles, et kanalit vahetada
  • Planeeri jalutav kokkusaamine
  • Kõnni naabritele külla

Jätka oma sammude jälgimist, tehes märkmeid oma enesetundest, kehast ning teistest muutustest su elus.
  Lisa kommentaar (1)
Sammud
Lisas E-mail on kaitstud spämmirobotite eest, Javascript peab olema sisse lülitatud , - 16:41 27.04.2009
Olen nüüd kaks nädalat ringi liikunud koos sammulugejaga ja vähemalt mind innustavad numbrid küll. Huvitav on jälgida numbrite muutumist. Esimestel päevadel sain vaevu 4000 sammu täis, kuid nüüd on tulemused kusagil 8000 kandis, mõnikord rohkemgi veel. Õues on praegu ilus ja lausa kutsub jalutama. Nii ma siis käingi ringi ja mitte aeglaselt, sest minu lugeja loeb ikka reipaid samme.

Ainult registreerunud kasutajad saavad kommenteerida.
Palun logi sisse või registreeru.

 
Järgmine >